
Пуско-зарядний пристрій для акумуляторів – різновид автомобільних товарів для екстреного запуску двигуна при розрядженій батареї. Екстрений пуск – важлива характеристика. Оскільки їх іноді плутають з приладами східного призначення. В цілому, це аксесуари одного класу і призначені для роботи з акумулятором, але відрізняються в основних характеристиках:
• пускові – ємні й потужні, потрібні, щоб завести двигун, коли штатний АКБ розрядився. Їх ще називають бустерами для авто, пускачами, джамп-стартерами;
• зарядні – працюють від мережі, потрібні для повного відновлення ємності;
• пуско-зарядні пристрої для авто – поєднують властивості перших двох. Тобто, і двигун заведуть, і повністю зарядять АКБ. В силу подвоєної функціональності важкі, громіздкі й дорогі.
Кому варто купити пуско-зарядний пристрій для авто
В цілому, він не завадить кожному автовласнику, незалежно від марки машини. АКБ найсучаснішої моделі може розрядитися, якщо:
1. Паркування відбувається на вулиці взимку, а у власника немає можливості або бажання знімати його на ніч.
2. Забули вимкнути фари або магнітофон на час простою.
3. Зламався датчик заряду, і власник не дізнався, що він ось-ось сяде.
4. Водій часто їздить по бездоріжжю або, навпаки, щодня стоїть в багатогодинних пробках.
Кожна із зазначених ситуацій закінчитися тим, що акумулятор розрядиться. Не так страшно, якщо це трапиться влітку та в місті, де можна викликати евакуатор або попросити друзів відтягнути машину в гараж. А що, якщо це станеться взимку, посеред лісу або поля, де допомоги доведеться чекати годинами? Якщо з вами буде powerbank в машину, місце а час не має значення – потрібно близько 10 хвилин, щоб завестися та поїхати.
Для яких двигунів підходить
Купити бустер можна для легкових й вантажних автомобілів з бензиновими і дизельними моторами. Головне правило – чим більший об'єм двигуна, тим ємнішим повинен бути бустер. Але також з його допомогою можна завести:
• мотоцикл;
• мопед;
• моторний човен;
• катер;
• вантажний транспорт;
• сільськогосподарську техніку.
Про інші можливості
Крім запуску АКБ, автомобільний павербанк можна використовувати для підзаряджання смартфонів й ноутбуків – на корпусі будь-якої моделі вже передбачені роз'єми. Також у всіх моделях є ліхтарик, що працює в декількох режимах. З ним простіше працювати вночі, а в режимі стробоскопа можна подавати сигнал SOS. Пристрої зберігають працездатність при температурі від -20 до +60, допоможуть завестися взимку і влітку. У комплекті з кожною моделлю постачаються клеми, а ось наявність кабелів, перехідників і адаптерів – опційно.
Як вибрати автомобільний зарядний пристрій?
Важливо враховувати наступні параметри:
• Найважливіший – пусковий струм (піковий і максимальний). У нас в продажу є моделі з пусковим струмом 800, 1000, 1500 і навіть 2000 А. Яку з них вибрати вам? Дивіться на об’єм і тип двигуна. Щоб запустити літровий двигун, вистачить і 400 А, для півторалітрового бензинового достатньо вже 800А, а ось для півторалітрового дизельного потрібно брати бустер з пусковим струмом не менше 1000А, а краще – більше. Чим більшим є об'єм двигуна, тим вищим повинен бути пусковий струм. Так, для 3-хлітрового двигуна знадобиться сила струму 2000 А.
• Вольт-амперні характеристики акумулятора. Напруга автономного пуско-зарядного пристрою для автомобіля має збігатися з напругою його електромережі. Для легкових авто (навіть позашляховиків і напів-вантажних моделей) – це 12 В, вантажних і комерційних автомобілів – 24 В, мотоциклів і мопедів – 6 В.
Що ж до типу батареї, то цей параметр не критичний. З одного боку, можна дивитися, чи сумісні автомобільний бустер й АКБ. Але, з іншого – в реальності ви зможете завестися від будь-якого бустера. Просто це забере трохи більше часу. Потрібно зняти штатний акумулятор, а пусковий підключити до стартера замість нього, а вже після того, як завелися, повернути рідну батарею на місце.
Не хочете шукати самі? Озвучте перераховані параметри менеджерам, а вони підберуть варіанти на вибір в кращому поєднанні ціна/якість.